-
Az Ön bevásárlókosara még üres!
e
Biztosan te is elgondolkoztál már, hogy milyen jó lenne egy olyan diéta, ahol salátalevelek rágcsálása helyett, pörkölt, tepertő, vagy kolbász is lehetne a terítéken, az alakod viszont továbbra is csodás maradhatna. Ez a Ketogén diéta.
Könnyű elveszni azonban az interneten található ellentmondásos információrengetegben, erről az utóbbi időkben nagy népszerűségnek örvendő diétáról, így hát összegyűjtöttünk nektek minden fontos infót, amit erről a diétáról tudni lehet és tudni kell.
Leegyszerűsítve, egy olyan életmód, ami a magas zsír és a nagyon alacsony szénhidrát bevitelen alapszik.
A szénhidráthiánynak köszönhetően, a testünk az energiát nem tudja a szokásos helyről nyerni, így szervezetünk alternatív energiaforrásként elkezdi kiüríteni zsírraktárainkat. Ez a folyamat a ketózis.
Röviden összefoglalva a szervezetünk glükóz helyett ketonokból nyeri az energiát.
Ez a diéta nem csupán arra jó ha fogyni szeretnénk, rengeteg más pozitív tulajdonsága van.
A szénhidrátgazdag ételek kihagyásával meggátolja a vércukorszint ingadozását, ezáltal az állandó éhségérzetet is megakadályozza és energiaszintünk folyamatosan magas lesz. Mindeközben a magas zsírbevitelnek köszönhetően sokáig teltségérzetünk lesz.
A diéta felkapottságának köszönhetően rengeteg téves információ kering az ehhez tartozó étrendről az interneten.
Többek között a legfontosabb dolog, amit érdemes erről a diétáról tudni, hogy hosszú távon nem ajánlott, ugyanis minél tovább tartod fent ezt az életmódot, annál nagyobb valószínűsége van az izomveszteségnek, azaz hosszú távon ez a diéta izom leépüléssel és az anyagcsere lelassulásával is járhat, hiszen szervezeted lassabban égeti el a kalóriákat ketózis közben, mint korábban.
Az egyik téveszme, hogy bármilyen zsírt lehet fogyasztani nagy mennyiségben.
Zsír és zsír között is van különbség, és bizony a telített zsírok fogyasztását ez a diéta se engedi szív és érrendszeri kockázata, valamint testünkre gyakorolt egyéb negatív hatása miatt.
A szénhidrátokat se szabad teljesen mellőzni, hiszen nem csak a test energiaszintjének fenntartásához járulnak hozzá, hanem nélkülözhetetlenek az izom-, az idegrendszer, a vese- és a hormonális működésben is, azaz teljesen nem elhagyhatóak. A ketogén életmóddal napi maximálisan 50g szénhidrát vihető be a szervezetbe, azonban érdemes szem előtt tartani azt is, hogy ne hagyjuk el teljesen.
Az egyik legnagyobb és legveszélyesebb félreértés azonban nem ez, hanem az, hogy a ketózis és a ketoacidózis ugyanaz.
Ez azért veszélyes mert míg a ketózis, szervezetünk optimális zsírégető módja, addig a ketoacidózis a diabétesz veszélyes szövődménye, mely inzulinhiánnyal jár.
Túlzottan szigorú Ketogén diéta esetén alakulhat ki ez az állapot így erre érdemes odafigyelni.
Itt keverik össze általában az emberek.
Ketogén diéta esetén inkább csökkenteni, mintsem növelni kell a fehérjebevitelt.
Mivel magas fehérjeszint esetén a ketonok száma is növekszik, abban az esetben, ha a ketonok száma eleve magas a szervezetben, ketoacidózishoz vezethet.
Röviden, ez minden amit a ketogén diétáról tudni érdemes.