Flavin Double Protect 2x30 db
Klikk a galériához
Alap a védekezéshez!
Vitamineral: vitamin és ásványi anyag komplex.
Főbb hatásterületek:
- immunrendszer erősítése
- vírusfertőzések megelőzése
- napi D-vitamin szükséglet
- napi magnézium szükséglet
- ionofor* hatás
Nagy dózisú D-vitamin, melynek hasznosulásához elegendő magnéziumot is tartalmaz.
A cink, szelén, réz és a D-vitamin is hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez.
A quercetin és a hesperidin ionofor hatóanyagként biztosítják a cink sejtekbe való bejutását.
Kettős hatás!
Vitamin és ásványi anyag komplex.
A vírusokkal szembeni védelem megerősítésében, az immunrendszer erősítésében kiemelhető szerepe van a C- és a D-vitaminnak!
Abban az esetben, ha az immunrendszerünk kellőképpen erős, kisebb eséllyel okoznak a vírusok súlyos fertőzéseket.
Különösen fontos a szervezetet támadó vírusokkal szembeni védelemben a születésünk után kialakult immunitás.
Azaz az immunrendszernek az a része, ami a szervezetbe került kórokozók ellen veszi fel a küzdelmet.
Ismert azonban, hogy az immunitás az életkor előrehaladtával egyre inkább sérül, gyengül.
Ezzel is magyarázható az, hogy a vírus okozta megbetegedés az idősebb korúakra nézve veszélyesebb.
Mit tehetünk az immunrendszer megerősítéséért?
Az immunrendszer funkcióinak a támogatásában, a vírusokkal szembeni védelem megerősítésében különféle mikrotápanyagok, köztük bizonyos vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek fontos szerepet kaphatnak.
A vitaminok közül kiemelhető a C- és a D-vitamin, az ásványi anyagok és nyomelemek közül pedig a cink szerepe.
Többek között a C-vitamin és a cink lényeges szerepet játszik az emberi szervezet kórokozóktól, köztük a légúti fertőzéseket okozó vírusoktól való védelmében.
Mi a kvercetin (quercetin)?
A kvercetin egy úgynevezett flavonol, amely a polifenolokhoz tartozik. Ez az összetevő természetes módon megtalálható a növényekben, és így számos élelmiszerben.
Különösen nagy mennyiségben van jelen a hagymában, de az almában, a sárgabarackban, a cseresznyében és a szőlőben is megtalálható, csak úgy mint bizonyos borokban és gyümölcslevekben, valamint a fekete- és zöld teában.
A kvercetin egy másodlagos növényi összetevő, és ennek az anyagnak köszönhetik a növények és a gyümölcsök sárga festékanyagukat.
Általában a kvercetin a zöldségek és gyümölcsök héjában található. A quercetin erős gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik, hiszen meggátolja a gyulladás kialakulását.
Meggátolja a hisztamin valamint más gyulladásért felelős anyagok termelését. Ennek köszönhetően hatékony az artritisz, az izületi reuma valamint az artrózis kezelésében.
Ugyanakkor a quercetin antioxidáns és védi a szervezetben felgyülemlett C vitamint is.
Kimutatták, hogy a quercetin-származékok széles spektrumú védelmet nyújtanak a vírusok széles köre ellen, ideértve a SARS-t is.
A kanadai és a kínai kutatók jelenleg együttműködnek abban, hogy tanulmányozzák a quercetin hatékonyságát a COVID-19 fertőzés ellen.
A quercetin egy erős immunfokozó és széles spektrumú vírusölő hatással bír.
Gátolja a gyulladást elősegítő citokinek felszabadulását, ami hasznos lehet, mivel a súlyos COVID-19 fertőzés és az azt követő halál a citokinek viharaktivitásának köszönhető.
Noha nincs klinikai vizsgálat, amely kifejezetten a D-vitamint vizsgálná a koronavírus vonatkozásában, rengeteg adat áll rendelkezésre arról, hogy ez fontos vitamin az influenza és a felső légúti fertőzések megelőzésében, kezelésében.
Magnézium (Mg):
A szervezetnek megfelelő ásványi anyag- és vitamin mennyiségre van szüksége ahhoz, hogy kiegyensúlyozottan működjön.
A mindennapi rohanás, a sok megoldandó feladat állandó stresszforrást jelent, ami megviseli a testet és a lelket.
De van megoldás!
Izomgyengeség, izomrángások, szívritmus zavarok, depresszió, szorongás, álmatlanság - sokaknak ismerősek lehetnek a tünetek.
Az ok a magnéziumhiány is lehet, amelynek negatív jelei leginkább az izomműködésben jelentkezhetnek: az éjszakai lábikragörcsöket ennek köszönhetjük.
Ugyanakkor nemcsak a vázizomzat, de a belső szervek és a vérerek falát alkotó sima izomzat működése is magnéziumfüggő.
Van, akinél az idegrendszeri tünetek jelentkeznek erőteljesebben - feszültek, idegesek lesznek - másnál a testsúly növekedés, emésztési panaszok, mellfeszülés lép fel.
De olyan is akad, akinek megnő az étvágya, főleg az édességet kívánja.
A magnéziumhiány fokozza a szív vérellátását biztosító koszorúerek összehúzódását, s ez rontja a szív vérellátását: csökken a szívizomsejtek oxigénellátása, a szív munkája elégtelenné válik.
Ez az ásványi anyag az, ami fontos szerepet játszik az ideg- és izomsejtek közötti ingerület-átvitelben is, ezért hiányában zavar keletkezik a szív ingerképző és -vezető rendszerének működésében, ami szívritmus zavart okoz.
Kedvező hatásai:
- az idegek és az izmok hatékony működésének alapfeltétele.
- segíti a szervezet alkalmazkodását a jelentős szellemi és fizikai igénybevételhez.
- hozzájárul a szívizom, az izmok és az idegrendszer egészséges működéséhez.
- a flavonoidokkal (amelyek a szabadgyökök káros hatása ellen védik a szervezetet) együtt a magnéziumnak nagy szerepe van a szív és érrendszeri betegségek megelőzésében.
Cink:
A cink egy rendkívül fontos ásványi anyag: szerepet játszik a többi között a sejtosztódásban, a sejtnövekedésben és a programozott sejthalál szabályozásában, az idegrendszer megfelelő működésében, illetve az immunológiai folyamatokban is.
Ha szervezetünkben nem megfelelő a cink szintje, az rövid időn belül az immunrendszer gyengüléséhez, a fertőzésekre való hajlam növekedéséhez vezet. Nem meglepő tehát, hogy spanyol kutatók arra a megállapításra jutottak: ez a fontos ásványi anyag arra is hatással lehet, hogyan birkózunk meg a koronavírus-fertőzéssel.
A megfelelő cinkbevitel csökkenti a tüdőgyulladást okozó baktériumok szaporodási képességét, valamint csökkenti több légúti vírus, köztük a koronavírusok fertőzési és replikációs képességét.
A cink képes lerövidíteni a betegségben töltött napok számát és enyhíteni a tünetek súlyosságát légúti fertőzések esetén.
Hiányában viszont az immunrendszer gyengül és nő a felső légúti vírusfertőzések kialakulásának lehetősége.
A megfelelő cinkkel való ellátottság támogatja a szervezet fertőzésekkel szembeni hatékony védekezését.
Fokozza az immunrendszer egyes sejtjeinek szaporodását.
A cink állapotának megváltozása jelentősen befolyásolja az immunválaszt, ami fokozott érzékenységet okoz a gyulladásos és fertőző betegségek iránt, beleértve a szerzett immunhiányos szindrómát, a kanyarót, a maláriát, a tuberkulózist és a tüdőgyulladást. A cink státusza összefügg a gyermekek és felnőttek légúti fertőzésének előfordulásával.
Kimutatták, hogy a cink jelentős hatást gyakorol a vírusfertőzésekre a vírusrészecskék belépésének modulációja, fúzió, replikáció, vírusfehérje-transzláció és számos vírus további felszabadulása révén, beleértve a légzőrendszer patológiájában részt vevőket is.
Hesperidin:
A hesperidin klasszikus világszerte sokáig használt, kiváló biztonsági profilú növényi gyógyszer.
Hesperidin egy jól ismert növényi gyógyszer, amelyet antioxidánsként és gyulladáscsökkentőként alkalmaznak.
A hesperidin képes blokkolni a koronavírust bejut a gazdasejtekbe ACE2 receptorokon keresztül, amelyek megakadályozhatják a fertőzést.
Vírusellenes a hesperidin aktivitása javulás révén kezelési lehetőséget jelenthet a COVID-19 számára a gazda sejtek immunitása a fertőzés ellen és jó gyulladáscsökkentő aktivitása segíthet a citokin vihar elkerülésére.
Réz:
A legtöbb nehézfémnek antimikrobiális hatása van, azonban a réznek van egy szabad elektronja a külső elektronhéjon, amelynek köszönhetően kiváló vezetővé válik.
Amint egy mikróba landol egy rézzel bevont felületen, azonnal ionok milliói kezdik őt bombázni, amelyek felsértik a sejtfalat vagy a vírus külső burkát és a bennük lévő fertőző RNS-eket, esetleg DNS-eket rendkívül gyorsan elpusztítják.
A koronavírus esetében szintén nehéz elképzelni, hogy ne lenne hatásos ellene a réz. Bár egyelőre még konkrét kutatások az effektivitással kapcsolatban nem készültek, több jel is arra mutat, hogy a különleges fém segítségünkre lehet a COVID-19 kórokozójával szemben folytatott harcban.
Szelén:
A szelénnek legfontosabb szerepe az antioxidáns tulajdonságából következik, amelynek köszönhetően képes az oxidatív stressz mérséklésére, ezáltal a lipid természetű anyagok kémiai védelmével járul hozzá a sejtek határoló membránjának állagmegóvásához.
Az antioxidáns hatást annak révén közvetíti, hogy részt vesz a glutation-peroxidáz enzim szerkezetének felépítésében. Az antioxidáns védelemmel kapcsolatos a szelén immunrendszert erősítő tulajdonsága, illetve számos, a kórokozók elleni védekezéshez szükséges folyamat intenzívebben zajlik szelén jelenlétében.
Vírusos, bakteriális fertőzések kapcsán a szelénnek régebb óta ismert szerepe van, mind a megelőzés, mind pedig a gyógyítás vonatkozásában.
* - Olyan, viszonylag kicsiny hidrofób/hidrofil molekula, amely képes megkönnyíteni ionok átjutását lipid membránokon.
Rendszeres fogyasztása segíthet az egészség megőrzésében!
Felhasználási javaslat:
2x1 kapszula/nap, valamint igény és szükség szerint max. 3x1 kapszula/nap.
Bő vízzel bevenni!
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
Tárolás: szoba-hőmérsékleten, száraz helyen, napfénytől védve, gyermekektől elzárva.
Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot!