Flavitamin Iodine Max kapszula 120 db
Klikk a galériához
A jód és szelén támogatja a pajzsmirigy egészséges működést, a megfelelő anyagcserét és hormonháztartást
Az egy napra engedélyezett maximális jódtartalommal!
Főbb hatásterületek:
- pajzsmirigy problémák megelőzése
- anyagcsere szabályozása
- a jód részt vesz a zsírfölösleg elégetésében, ezért nagy segítségünkre lehet a diétában
- több energiát biztosít a szervezet számára
- segíti a növekedést
- képes javítani a szellemi frissességet
- egészségessé teszi a hajat, körmöt, bőrt és a fogakat
Összetevők: Flavin 7 bioflavonoid komplex (vörös szőlő mag-héj szárítmány; cirok mag-héj szárítmány; feketeszeder mag-héj szárítmány; feketecseresznye héj szárítmány, feketeribizli mag-héj szárítmány, pirosribizli mag-héj szárítmány, szilva héj szárítmány almahéj szárítmány), jód (kálium-jodid), szelén (nátrium-szelenit), zselatin kapszula
Főbb összetevők:
- Iodine: 600 µg
- Bioflavonoidok: 500 mg
- Selenium: 55 µg
A jód egy esszenciális nyomelem, melynek tulajdonképpen egyetlen, ám igen fontos szerepe van az emberi szervezetben: nélkülözhetetlen a pajzsmirigyhormonok előállításához.
Leegyszerűsítve ugyanis a pajzsmirigy jódot ad a tirozin nevű aminosavhoz, így képzi a pajzsmirigyhormonokat.
A jódraktáraink jó része a pajzsmirigyben található.
A jódról sokan tudják, hogy a pajzsmirigy-hormonok egyik alkotója, és talán azt is tudják néhányan, hogy a káros környezeti radioaktív sugárzások kivédésében is szerepe van.
A "sugárzásvédő" hatás elég érdekes módon működik: megfelelő jódellátottság esetén a szervezet a radioaktív jódot nem engedi felszívódni és beépülni.
A jód hiánya pajzsmirigy alulműködést okoz - "hypothyroidism" a jelenség angol neve.
Márpedig ezek a hormonok elengedhetetlenek a megfelelő fejlődéshez és anyagcseréhez.
A szervezet ilyenkor úgy próbálja kompenzálni jódkészleteinek hiányosságát, hogy megnöveli a lepkealakú pajzsmirigy méretét, mintegy "jódcsapdát" képezve belőle, hogy egyetlen molekulányi jódot se mulasszon el begyűjteni.
Ezt a pajzsmirigy-nagyobbodást nevezik golyvának.
Érdekes, hogy irreálisan sok jód fogyasztásának szintén lehet ez a mellékhatása.
Míg a golyva tehát a jódhiány közvetlen eredménye, addig a többi betegség, vagy tünet, ami kevés jód bevitelének köszönhető, már közvetett, ugyanis közvetlenül a pajzsmirigyhormonk hiánya idézi elő őket, köztük igen súlyosakat, például kreténizmust, szellemi visszamaradottságot, növési retardációt, illetve ezeknél kevésbé, de még mindig elég súlyosakat, mint elhízást, fáradékonyságot, hajhullást, székrekedést, emelkedett koleszterinszintet, fokozott érelmeszesedést, helyi mixödémát (a kötőszövet nyálkás, vizenyős felpuffadása).
Különösen fontos, hogy terhes és szoptató anyák figyeljenek a bevitt jód mennyiségére, így elkerülhető a kreténizmus, a veleszületett golyva, a halva születés, a baba süketnémasága, illetve szellemi képességeinek károsodása..
A szelén nem csak hatékony antioxidáns, de megelőző és gyógyító hatással is bír sok betegség, például a rák esetében.
Ma már számos kutató szerint az egyik leghatásosabb gyógyerejű ásványi anyagot tisztelhetjük benne, és jelenleg mint potenciálisan hatékony rákellenes szert vizsgálják.
A szervezetben ugyan csekély mennyiségben, csak nyomokban fordul elő, de ez az ásványi anyag alapvetően fontos a növekedéshez, a termékenységhez, a máj működéséhez, a haj és a bőr karbantartásához, valamint a látáshoz. Újabb adatok szerint a sejtek működéséhez nélkülözhetetlen aktív formájú pajzsmirigyhormon kialakulásához is szükséges. Jóformán a test minden sejtje tartalmazza, de legnagyobb mennyiségben a vesében, a májban, a lépben, a hasnyálmirigyben és a herékben halmozódik fel.
A szelén a szervezet antioxidáns védelmi rendszerében vesz részt, ami gátolja a szabad gyökök DNS-molekulákat károsító hatását.
A szelén és a jód két olyan tápanyag, amelyeket szintén egyensúlyban kell tartani, mivel együttműködnek a pajzsmirigyfunkciók és az immunműködés támogatásában.
A szelén a jód mellett a pajzsmirigy megfelelő működéséhez szükséges ásványi anyag, hiszen a pajzsmirigyhormonok termelésében és lebontásában is fontos szerepet játszik, így a mirigy alul-és túlműködése esetén érdemes a szelén hiányára gyanakodni (főleg, ha az autoimmun eredetű).
Tanulmányok igazolták, hogy a pajzsmirigy megfelelő működéséhez egy szeléntartalmú enzimre (a jodotironin 5-dejodinázra) is szükség van.
Mivel hazánk nem csak jód, hanem szelénhiányos területnek számít, ezért igen sok embert érint a probléma.
Emberek milliói szenvednek a fáradtság, súlygyarapodás, depresszió és a kognitív hanyatlás tüneteitől.
A pajzsmirigy hormonok hiánya gyakori kiváltó oka ezeknek a tüneteknek.
A jód és szelén szükséges a pajzsmirigyhormonok (T3, T4 hormonok) megfelelő termelődéséhez.
Emellett cink, magnézium és A-, B-, C- és D-vitaminok szükségesek a pajzsmirigy egészséges működéséhez.
A pajzsmirigy hormonjainak elsődleges feldata a szervezet anyagcseréjénak gyorsítása.
Növelik az oxigén- és energiafelhasználást, felgyorsítják a glükóz termelését és véráramba jutását, felgyorsítják a sejtek zsírfelvételét, amiből energiát nyernek, növelik a pulzust és a szívverések erejét.
FIGYELEM: jód érzékenyek kérjék ki szakemberek véleményét!
Rendszeres fogyasztása segíthet az egészség megőrzésében!
Felhasználási javaslat:
1 kapszula/nap
Bő vízzel bevenni!
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
Tárolás: szoba-hőmérsékleten, száraz helyen, napfénytől védve, gyermekektől elzárva.