A távolkeleti nők szótárából teljesen hiányzik a klimax és annak szinonimái, még ráutaló kifejezések sem találhatók. A nyugati típusú civilizáció viszont gazdag a probléma megoldási kísérleteivel. Ma már világossá vált, hogy az Amerikában még néhány évvel előbb is alkalmazott hormonpótlások sajnálatosan megemelték a mellrák létrejöttének valószínűségét, ezért ezt a módszert abbahagyták. Helyette a természetből származó anyagok e téren való alkalmazása került előtérbe.
A növényvilág néhány tagja tartalmaz két olyan kémiai elemet, (fitoösztrogéneket), amiknek az időben elkezdett fogyasztása megkönnyítheti a változó korban megjelenő hormonális problémák elviselését. A fent említett – távolkeleti nők – mindennapi ételeinek, például a szójának és a lenmagnak, illetve az ezekből készített egyéb ételeknek (például TOFU) hatása lehet az az eredmény, amelyet bevezetőben említettünk.
Fiatal korban is elkezdhető a szója és egyéb magvak (például a lenmagpehely, vagy lenmagliszt) napi fogyasztása. Kenyér, pogácsa, egyéb tésztafélékbe is bedolgozhatók max. egy evőkanálnyi adagban. Túl sok olajos mag, vagy ezek aprítéka a kenyér... stb. állagát tömörré, nehézzé teszi.
Összetevők: lenmagliszt, zabliszt, szójaliszt és instant panax ginsenggyökér (1 %). Az élelmiszerek egy részében található ösztrogénaktívitású vegyületek rendszeres fogyasztása a posztmenopauzális tünetek csökkenését eredményezheti. Ajánlott a tofu és a szójatermékek fogyasztása. Az étrend sok kalciumot, magnéziumot, A, C és E vitamint tartalmazzon, amit leveles zöldségek, gyökérfélék, káposzta, saláta, friss lágyszárú növények, bogyós és csonthéjas friss, vagy aszalt gyümölcsök fogyasztásával nyerhetünk, kiegészítve joghurttal, olívaolajjal. Célszerű teljesen lemondani a finomított cukorról, kávéról, alkoholról és a nikotinról. Erősen korlátozni kell az állati zsiradékot tartalmazó ételek fogyasztását.